Data 2026
Voor 2026 vinden de VTO – non assurance bijeenkomsten plaats op:
- 10 februari 2026
- 7 mei 2026
- 22 september 2026
- 8 december 2026
Onderwerp
Non-assurance (10.00 tot 13.00 uur): Observaties uit dossiertoetsingen in de samenstelpraktijk in 2025
In deze sessie wordt ingegaan op onze observaties uit dossiertoetsingen en OKB’s in de samenstelpraktijk in het kalenderjaar 2025. In de sessie worden thema’s als het vastleggen van significante aangelegenheden, zwaarwegende fouten in de jaarrekening en valkuilen bij het evalueren van significante aangelegenheden behandeld.
Docent(en)
Bert Jan Uitslag MSc RA en Eelco Lusseveld AA CAICO (nieuwe collega per 1 februari 2026 in dienst bij V&A)
Locatie
Hotel Van der Valk, Hoofdveste 25, 3992 DH HOUTEN.
Kosten
De kosten bedragen € 275,00 (exclusief btw) per bijeenkomst. Relaties betalen € 250,00 (exclusief btw). Ook is het mogelijk een abonnement aan te schaffen dat recht geeft op het bijwonen van alle 4 kwartaalsessies (non-assurance of assurance). Dit kost € 840,00 (excl. btw). Ten slotte is een combi-abonnement (assurance en non-assurance) ook mogelijk: daarvoor bedraagt de jaarbijdrage € 1.680 (excl. btw).
Mocht je onverhoopt een bijeenkomst niet bij kunnen wonen, dan is het mogelijk om een collega aan te melden voor deze bijeenkomst(en).
| Cursusnummer: | 202601 |
| Datum en locatie: | 10 februari 2026 |
| Tijd: | 10.00 – 13.00 |
| Niveau: | Basis en gevorderd |
| Bestemd voor: | MKB Accountants, Openbaar accountants, Accountants-in-business, Accountants in opleiding |
| Kennisgebied: | Controle, Externe verslaggeving, Beroepsvaardigheden, Compliance, Wet- en regelgeving |
Inhoud
Voor wie is het VTO non-assurance praktijk interessant?
De primaire doelgroep voor VTO non-assurance praktijk zijn leden van vaktechnische commissies van accountantskantoren, die voornamelijk werkzaam zijn in de samenstellingspraktijk. Met behulp van de opgedane kennis tijdens een VTO kan inhoud worden gegeven aan een VTO binnen de eigen organisatie. Waar nodig kunnen de V&A trainers je hierbij verder faciliteren.
Tijdens het VTO non-assurance praktijk inventariseren we welk onderwerp voor de volgende bijeenkomst interessant is. Daar zoeken wij vervolgens een passende inleider bij.
Wat is de opzet van het VTO non-assurance praktijk?
De coördinatie van het VTO ligt bij V&A. Een door V&A aangezochte spreker leidt het onderwerp in. Vervolgens faciliteren wij gesprekken in kleinere groepjes dan wel plenair. Het belangrijkste doel van het VTO non-assurance is steeds om vakinhoudelijk van elkaar te leren. En om vervolgens ook het geleerde in de praktijk toe te passen, op het moment dat zich een soortgelijk vraagstuk voordoet. Na afloop van de bijeenkomst worden de gebruikte slides (en ander relevant materiaal) aan de deelnemers toegestuurd. Een tweede belangrijke doel dat we nastreven is dat kernpunten van de meningsvorming ook met het accountantsberoep worden gedeeld. Soms zal dat in artikelvorm zijn, soms in slides, of in blogvorm. Waar V&A op enigerlei wijze publiceert naar aanleiding van het VTO non-assurance zal dat altijd in anonimiteit zijn (de informatie zal niet herleidbaar zijn tot personen of accountantskantoren).
Tijdens de bijeenkomst heb je de gelegenheid om mee te denken over het onderwerp voor een volgende bijeenkomst.
Naast dilemma’s komt ook de wet- en regelgeving aan de orde. Daarnaast is ook voldoende tijd beschikbaar voor het aan de orde stellen van ‘uw’ praktijksituatie of vraag.